Kartal-Kaynarca Metrosu İnşaatı

Pendik Köprüsü-Başak Sokak ve Pendik Sanayi Çıkış Yapıları İnşaatı ve Çevre Düzenlemesi

Yüklenici Firma: Şenbay-Öztaş-Albayraklar İş Ortaklığı(SOAJV)
Alt Yüklenici Firma: Global Yapı End.İnş.Taş.Gıda.San. ve Tic. Ltd. Şti.

T. C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından OHL, Obrascon Huarte Lain, S.A Invensys Rail Dimetronic ortak girişimine ihale edilen projenin 2011-2013 yılları arasında realize edilmesi planlanmıştır. Marmaray Demiryolu Tüp Tüneli ve Banliyö Demiryolları Toplu Taşıma Sistemi dünyadaki en büyük ulaşım altyapı projelerinden birisidir. Projenin hedefi; Avrupa yakasındaki Halkalı ile Asya yakasındaki Gebze’yi kesintisiz, modern ve yüksek kapasiteli bir demiryolu sistemiyle bağlamaktır.

İyileştirilmiş yeni demiryolu sisteminin tamamı yaklaşık 76 km uzunluğunda olacaktır. Ana yapılar ve sistemler, batırma tüp tünel, delme tüneller, aç-kapa tüneller, hemzemin yapılar, üç yeni yeraltı istasyonu, 37 yerüstü istasyonu (yenileme ve iyileştirme), işletim kontrol merkezi, trafo sahaları, atölyeler, bakım tesisleri, yerüstüne inşa edilecek olan yeni bir üçüncü hat dahil olmak üzere, mevcut hatların iyileştirilmesi, tamamen yeni elektrikli ve mekanik sistemler ve temin edilecek olan modern demiryolu araçlarını kapsayacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılışının yapıldığı İstanbul’un Türkiye’nin en önemli projelerinin birinde Global Yapı olarak bizimde imzamımız varlığı bizleri gururlandırdı. Hızlı büyüyen Türkiye ile birlikte firmamızda büyümeye devam ediyor. Pendik köprüsü çıkışı-başak sokak ve sanayi çıkışı betonarme yapıları ve çevre düzenleme işlerini kısa sürede bitirerek sorunsuz bir şekilde teslim ettik.

Proje Detayları

Başa dön
× WhatsApp Destek Hattı